MÔJ PRÍBEH

Mám v rukách kľúčik od zázračnej skrinky s korením človečenstva. Inšpirujem ľudí, ako si okoreniť každú chvíľu svojho života ...

ŽIJEM VEDOMÝ ŽIVOT

Som majiteľka eventovej agentúry a mám v rukách kľúč k skrinke s korením človečenstva: radosť, pohoda, smiech, dojatie, vzrušenie, eufória, zábava, túžba ... Je to skvelý pocit, takto ľuďom okoreňovať život. Recept je taký jednoduchý! Robím to, čo mi vyvoláva super pocity a sprostredkovávam to okoliu.

Radujem sa z každej minúty života a učím to aj ostatnýc.. Už dávno ma prestali baviť trápenie a strach. Ale veru. nebolo to vždy takto.. Ako to všetko začalo?

Začalo to veľmi paradoxne … začalo to v čase, keď som bola plná úzkosti, smútku, bezmocnosti. Moja ubolená duša sa naštartovla.

Bola som mladá mamička, ktorá sa zmierovala s nevyliečiteľným ochorením svjoho dieťaťa - s cystickou fibrózou. Je to choroba, ktorá ľuďom berie predčasne život. Aspoň takto mi to vtedy lekári naservírovali: "Pripravte sa na to, že sa nedožije dospelého veku". Stála som tam a nevedela som, čo bude ďalej. Všetko bolo čierne, beznádejné ...  

A práve vtedy som sa rozhodla ŽIŤ a nielen prežívať svoj život … Impulsom boli moje malé deti. Uvidela som sa ich očami a celé som to precítila. Bolo to horšie ako moja vlastná bolesť. Rozhodla som sa. Povedala som si vtedy zvláštnu vetu:

“… ak má byť ten život krátky, nech je aspoň krásny …” 

Tam niekde začal aj môj súčasný profesný život ... Pri zrode mojej prvej úspešnej kultúrno – spoločenskej akcie bola silná túžba pomôcť. Išlo o benefičný koncert na pomoc deťom s cystickou finrózou, tzv. "slaným deťom". Podujatie som organizovala v najťažšom životnom rozpoložení: plná strachu o život dcéry, s nulovou skúsenosťou a žiadnymi znalosťami. Nevedela som nič o organizovaní veľkých koncertov. Vedela som len to, že chcem urobiť radosť môjmu dieťaťu, že mu chcem pomôcť a povzbudiť, ako sa len dá.

Skočila som do toho, ako sa skáče do vody. Po hlave ... Na začiatku prichádzali rôzne varovania, odrádzania, hádzanie polien pod nohy od neprajníkov a závistlivcov. A bola tu samozrejme aj moja vlastná neistota a STRACH, či to naozaj dokážem … Predstavte si "žienku domácu", pred ktorou stojí niečo veľkolepé – projekt s celoslovenským dosahom! Táto myšlienka bola neskutočne nutkavá a motivácia obrovská.

Rozhodla som sa: Idem do toho!

Rozhodla som sa – a spustila som lavínu. Vtedy som ani len netušila, do čoho sa vrhám, a že skáčem šípku do bazéna svojho osudu …

… a zrazu sa začali diať veci. Pripadala som si ako vo víre, z ktorého sa už nedá vyplávať ... Obiehala som na bicylkli sponzorov, behala som po meste a prosila som predavačky, až kým v každom druhom výklade v meste nevisel letáčik na náš koncert, robila som rozhovory do časopisov, do rádií, dostala som sa do živého TV vysielania. Zháňala som akúkoľvek podporu a pomoc.

Doteraz si živo spomínam na rozhovor s Richardom Mullerom, ktorému som zavolala, keď akurát varil deťom obed, alebo na telefonát s kontroverzným menežérom vtedy vychádzajúcej hviezdy Jany Kirschner, pri ktorom sa mi roztriasli kolená a spotili ruky, ale nakoniec sa z nás stali priatelia na dlhé roky ...

A začalo všetko do seba zapadať. Prichádzali ľudia, ktorí celé podujatia prekrásne podporili, pomáhali osobnou účasťou, službami, finančne a morálne. Aj teraz Vám kamaráti za tieto chvíle ĎAKUJEM! Napriek tomu, že som nemala vypracovaný žiaden marketingový plán, rozpočet, žiaden fundraisingový koncept, ani lákavú promo kampaň pre sponzorov … napriek tomu všetko prichádzalo … Na akcii bol naozaj ten, kto tam mal byť – a tak to aj vyzeralo.

Vzniklo tam dlhoročné priateľstvo s patrónkou Slaných detí Jankou Kirschner, či s moderátorom Jankom Dubničkom, pozvanie prijal aj vtedy veľmi obľúbený Jožo Pročko, spievali Robo Opatovský, I.M.T Smile, či Richard Müller ...v tom období najžiadanejší slovenskí interpréti. So všetkými mám doteraz blízky, priateľský vzťah. Koncert dopadol úžasne, účasť návštevníkov bola vysoká a odozvy prekrásne. Hrejivé a povzbudzujúce.

       … stala som sa dušou týchto benefícií na niekoľko rokov …

_dsc7939 a-002 dsc_9590 dsc_9615  sm9-002 _dsc7609 dsc_9545 dsc_9780

Dnes, keď si na tie chvíle spomínam, už viem, že to najdôležitejšie bolo vykročiť a konať. Zabudnúť na obavy, sústrediť sa na to, čo chcem dokázať. A práve toto je  môj recept na to, ako prekonať toho strašiaka STRACH – jednoducho si ho nevšímať, zamestnať sa natoľko, že naň neostane čas.

Ako to už v živote býva, to, čo robíte od srdca, tomu sa darí, to Vás posúva, profiluje. Dnes mám úspešnú umeleckú agentúru, organizujem eventy rôzneho druhu od malých detských osláv, až po firemné akcie pre náročných klientov, detské tábory, promo programy, semináre, kurzy, módne prehliadky, eventy pre veľké nákupné centrá, koncerty, jarmoky, festivaly, ... 

Život ide ďalej ... veci sa ovplyvňujú, prichádzajú nové situácie, nové výzvy a ponuky. Po niekoľkoročných skúsenostiach a učení sa na vlastných chybách, samovzdelávaním, ale aj absolvovaním rôznych seminárov a školení, ale najmä vďaka mojej húževnatosti a ambícioznosti som dnes tam, kde som. A som na seba hrdá. Áno, som. Nie je v tom pýcha, ale reálne zhodnotenie toho, čo som dosiahla. Som sebaVEDOMÁ žena, ktorá ďakuje za všetko, čo jej život do cesty priniesol. 

Jedným z týchto pokladov je aj moje milované MANDALKOVANIE, ktoré mi prišlo do života ako pohár čistej vody. Zaháňam ním smäd po ďalšom životnom rozmere - po spoznávaní svojej vlastnej krásnej duše. Mandalky sú moje kamarátky a vďaka nim spoznávam ďalšie nespoznané obzory ...

Ak sa ma niekto spýta, čím sa živím, rada a s úsmevom odpovedám: VEDOMÝM ORGANIZOVANÍM ŠŤASTIA. Jednoducho sprostredkovávam ľuďom úsmev na tvári, pohladenie duše pri vybočení zo stereotypu bežných dní.

… a učím ich, ako sa dá každý bežný deň prežiť výnimočne len tým, že si tú výnimočnosť zvolím 😉

Som šťastná žena, mama, človek,

organizátorka a mandalková kamarátka 

– pretože takto som si to zorganizovala !!!

... s úsmevom a iskrou v oku ...

 sm9-004   sm_n_koncert_320 

s dcérou Miškou na prvom Slanom moste a neskôr po rokoch opäť s Miškou a s dlhoročným moderátorom Slaných mostov Jankom Dubničkom

darčeky pre Vás:

eBook ZDARMA I.

eBook ZDARMA II.

Rešpektujem vaše súkromie a nikdy vám nebudem posielať spam.

Žijem vedomý život - zorganizujem aj nemožné

a naučím to aj Vás !

.

.

.