"Celý život mi nestačí na to, aby som stihla vyskúšať všetko, čo chcem ..."

j-s-š

Mám v rukách zázračný kľúčik od skrinky s korením človečenstva. Inšpirujem ľudí, ako si okoreniť každú chvíľu svojho života ...

... zorganizujem aj nemožné - a naučím to aj Vás 😉

ŽIJEM VEDOMÝ ŽIVOT

Som majiteľka eventovej agentúry a mám v rukách kľúč k skrinke s korením človečenstva: radosť, pohoda, smiech, dojatie, vzrušenie, eufória, zábava, túžba ... Je to skvelý pocit, takto ľuďom okoreňovať život. Recept je taký jednoduchý! Robím len to, čo mi vyvoláva super pocity a sprostredkovávam to okoliu.

Radujem sa z každej minúty života a učím to aj ostatných, pretože som zistila, že mi je tak fajn. Už dávno ma prestali baviť trápenie a strach. Ale ani ja som nebola vždy takýto "borec". Ako to všetko začalo?

Začalo to veľmi paradoxne … začalo to vo chvíli, keď som celá JA bola v stave úzkosti, smútku, bezmocnosti. Motorom bola tá moja ubolená duša.

Začalo to pred štvrťstoročím, keď som sa zmierovala s vážnym, nevyliečiteľným ochorením môjho dieťaťa - s cystickou fibrózou. Je to nevyspytateľná choroba, ktorá ľuďom berie predčasne život. Aspoň takto mi to vtedy lekári naservírovali: "Pripravte sa na to, že sa nedožije dospelého veku". Stála som a nevedela som, čo bude ďalej. Všetko bolo čierne, beznádejné ...  A práve vtedy som sa rozhodla ŽIŤ a nielen prežívať svoj život … Impulsom boli moje malé deti. Uvidela som sa ich očami a celé som to precítila. Bolo to horšie ako moja vlastná bolesť. Rozhodla som sa. Povedala som si vtedy zvláštnu vetu:

“… ak má byť ten život krátky, nech je aspoň krásny …” 

Tam niekde začal aj môj súčasný profesný život ... Pri zrode mojej prvej úspešnej kultúrno – spoločenskej akcie bola silná túžba pomôcť. Išlo o benefičný koncert na pomoc deťom s cystickou finrózou, tzv. "slaným deťom". Podujatie som organizovala v najťažšom životnom rozpoložení: plná strachu o život dcéry, s nulovou skúsenosťou a žiadnymi znalosťami. Nevedela som nič o organizovaní veľkých koncertov. Vedela som len to, že chcem urobiť radosť môjmu dieťaťu, že mu chcem pomôcť a povzbudiť, ako sa len dá.

Skočila som do toho, ako sa skáče do vody. Po hlave ... Na začiatku prichádzali rôzne varovania, odrádzania, hádzanie polien pod nohy od neprajníkov a závistlivcov. A bola tu samozrejme aj moja vlastná neistota a STRACH, či to naozaj dokážem … Predstavte si "žienku domácu", pred ktorou stojí niečo veľkolepé – projekt s celoslovenským dosahom! Táto myšlienka bola neskutočne nutkavá a motivácia obrovská.

Rozhodla som sa: Idem do toho!

Rozhodla som sa – a spustila som lavínu. Vtedy som ani len netušila, do čoho sa vrhám, a že skáčem šípku do bazéna svojho osudu …

… a zrazu sa začali diať veci. Pripadala som si ako vo víre, z ktorého sa už nedá vyplávať ... Obiehala som na bicylkli sponzorov, behala som po meste a prosila som predavačky, až kým v každom druhom výklade v meste nevisel letáčik na náš koncert, robila som rozhovory do časopisov, do rádií, dostala som sa do živého TV vysielania. Zháňala som akúkoľvek podporu a pomoc.

Doteraz si živo spomínam na rozhovor s Richardom Mullerom, ktorému som zavolala, keď akurát varil deťom obed, alebo na telefonát s kontroverzným menežérom vtedy vychádzajúcej hviezdy Jany Kirschner, pri ktorom sa mi roztriasli kolená a spotili ruky, ale nakoniec sa z nás stali priatelia na dlhé roky ...

A začalo všetko do seba zapadať. Prichádzali ľudia, ktorí celé podujatia prekrásne podporili, pomáhali osobnou účasťou, službami, finančne a morálne. Aj teraz Vám kamaráti za tieto chvíle ĎAKUJEM! Napriek tomu, že som nemala vypracovaný žiaden marketingový plán, rozpočet, žiaden fundraisingový koncept, ani lákavú promo kampaň pre sponzorov … napriek tomu všetko prichádzalo … Na akcii bol naozaj ten, kto tam mal byť – a tak to aj vyzeralo.

Vzniklo tam dlhoročné priateľstvo s patrónkou Slaných detí Jankou Kirschner, či s moderátorom Jankom Dubničkom, pozvanie prijal aj vtedy veľmi obľúbený Jožo Pročko, spievali Robo Opatovský, I.M.T Smile, či Richard Muller ...v tom období najžiadanejší slovenskí interpréti. So všetkými mám doteraz blízky, priateľský vzťah. Koncert dopadol úžasne, účasť návštevníkov bola vysoká a odozvy prekrásne. Hrejivé a povzbudzujúce.

sm4-002-kopia

Janka Kirschner, rok 1997 - patrónka Slaných detí

*** 

… stala som sa dušou týchto benefícií na niekoľko rokov …

Dnes, keď si na tie chvíle spomínam, už viem, že to najdôležitejšie bolo vykročiť a konať. Zabudnúť na obavy, sústrediť sa na to, čo chcem dokázať. A práve toto je  môj recept na to, ako prekonať toho strašiaka STRACH – jednoducho si ho nevšímať, zamestnať sa natoľko, že naň neostane čas.

Život išiel ďalej, každodenné starosti aj radosti prichádzali a odchádzali. Okrem domácnosti a starostlivosti o rodinu som aktívne pracovala v združení na pomoc detí chorých na cystickú fibrózu, a rok čo rok som sa tešila na oslavu našej práce – na benefíciu Slané mosty, ktorá sa stala mojou "srdcovkou". Vystriedalo sa na nich veľa známych slovenských, ale aj zahraničných umelcov.

_dsc7939 a-002 dsc_9590 dsc_9615 sm9-002 _dsc7609 dsc_9545 dsc_9780

A tak, ako to už býva – tomu, čo robíme od srdca sa darí, posúva nás, profiluje.

Veci sa ovplyvňovali, prichádzali nové situácie, nové výzvy a ponuky. Po niekoľkoročných skúsenostiach a učení sa na vlastných chybách, samovzdelávaním, ale aj absolvovaním rôznych seminárov a školení, ale najmä vďaka mojej húževnatosti a ambícioznosti som dnes tam, kde som. A som na seba hrdá. Áno, som. Nie je v tom pýcha, ale reálne zhodnotenie toho, čo som dosiahla. Som sebaVEDOMÁ žena, ktorá ďakuje za všetko, čo jej život do cesty priniesol.

Dnes mám úspešnú umeleckú agentúru, organizujem eventy rôzneho druhu od malých detských osláv, až po firemné akcie pre náročných klientov, detské tábory, promo programy, semináre, kurzy, módne prehliadky, eventy pre veľké nákupné centrá, ďalej koncerty, jarmoky, festivaly, ... O našej činnosti sa viac dozviete TU.

Ak sa ma niekto spýta, čím sa živím, rada a s úsmevom odpovedám: VEDOMÝM ORGANIZOVANÍM. Zorganizujem aj nemožné…  Jednoducho sprostredkovávam ľuďom úsmev na tvári, pohladenie duše pri vybočení zo stereotypu bežných dní.

… a učím ich, ako sa dá každý bežný deň prežiť výnimočne len tým, že si tú výnimočnosť zvolím 😉

Som šťastná žena, mama, človek,

organizátorka – pretože takto som si to zorganizovala !!!

... s úsmevom a iskrou v oku ...

 sm9-004   sm_n_koncert_320 

s dcérou Miškou na prvom Slanom moste a neskôr po rokoch opäť s Miškou a s dlhoročným moderátorom Slaných mostov Jankom Dubničkom

darček pre Vás písaný s láskou:

eBook ZDARMA:

Rešpektujem vaše súkromie a nikdy vám nebudem posielať spam.

ŽIJEM VEDOMÝ ŽIVOT, ZORGANIZUJEM AJ NEMOŽNÉ

a naučím to aj Vás !