POVEDZ TO MANDALE: téma ISKRA V SRDCI

Dnes, len som oči otvorila, hneď som vedela, že dnešná mandala bude modro-biela:

Zimná … chladná … čistá … ľahká …. ako snehová vločka.

Takú som mala náladu. Predvianočnú … čistú … radostnú … ľahkú …

Už dávno sa predvianočne nestresujem. Naopak – preciťujem silu adventu. Čaro a silu zdanlivo spiacej atmosféry, kedy celá krajina oddychuje – zamrznutá Zem skoro nedýcha, krajina prikrytá snehom je tichúčko … Slnko svieti krátko a zohrieva slabo … vtáčikov vidno len keď sa prídu nazobkať do krmítka … 

Zdanlivo všetko spí. Pod rúškom tohto ticha sa dejú veci … OČISTNÉ … Vo vnútri sme v tomto období viac citliví ako inokedy. Akási zvláštna srdcová otvorenosť – prajnosť je medzi ľuďmi. 

Že to nevidíte? Nehľadajte to očami. Nájdete to srdcom. Je to tu – medzi nami… Všetci sme jedno, všetci sme Láska. Ak mi horí v srdci iskrička aj v tom najväčšom mraze prežijem. Ak tú iskru rozdúcham súcitom, pozornosťou, prajnosťou v malý plamienok, zapálim aj okolie … Stačí úsmev, slovíčko “ďakujem”, “nech sa páči”, “ste milý/á”, … a zrazu uvidíte koľko svetielok je naokolo – viac, ako na vianočnom stromčeku ..

Presne ako v mojej dnešnej zimnej mandale. Pôvodne mala byť len modro – biela. Ale pri tvorbe mi ruka chvíľami siahala po žltej. Rozum kričal: “Tá mandala má byť modro-biela. Nepokazíš ju tou žltou?” – ale intuícia odpovedala: “Žltá je svetielko, záblesk života, tepľúčko, nádej – daj ju tam. Iba sem-tam, ale daj ju tam!” 

mandala „Zimné pohladenie“ (autor j-s-š)

„V každej chvíli, za akýchkoľvek okolností, nech sa ti zdá všetko naokolo čierne, tmavé, chladné, nevľúdne – VŽDY ti v srdci svieti iskrička. Je len na tebe, či ju necháš tlieť, alebo ju rozdúchaš na veľkú hviezdu. VŽDY môžeš žiariť, ako slnko. Zohrievať a svietiť na cestu …”

Takýto bol  môj dnešný rozhovor s mandalou. 

Vyskúšajte to aj Vy – maľujte mandaly a rozprávajte sa s nimi. Určite Vám odpovedia, pohladia, dajú radu … neviem ako, ale funguje to 🙂

S úsmevom a iskrou v oku

j-s-š

 

🌟 Jednou z ciest, ako spracovať vnútorné rozladenie je – vymaľovať sa z neho …

🌟 Jednou z ciest, ako sa nezblázniť od šťastia je – vymaľovať sa z neho …

Cieľom je udržiavať si zdravú rovnováhu radostného žitia. Návodov a rád, ako na to je nespočetne mnoho. Treba si nájsť ten svoj. Jeden typ ponúkam aj ja. Zistila som, že sa to dá docieliť veľmi príjemnou, zábavnou a relaxačnou metódou – maľovaním mandaliek. Ako na to, sa detailnejšie učíme napríklad aj na mojich workshopoch.

Janka Šipeková
Som VEDOMÁ žena s dlhoročnými skúsenosťami s organizovaním podujatí a s kľúčikom od zázračnej skrinky s korením človečenstva. Tvorím slovom, píšem básne, maľujem mandaly a učím, ako a prečo máme mandalkovať spolu. Inšpirujem ľudí, ako premeniť akúkoľvek situáciu na výnimočný zážitok. Naučím to aj vás - presvedčte sa sami ... Viac o mne si prečítajte TU>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov

 • MANDALKOVANIE j-s-š
 • Silná mandala Rok kovovej krysy: stiahni ZDARMA

  Charakteristika roku 2020 a posilňujúca mandala pre skvelý Rok kovovej krysy.

 • Mandaly: stiahni ZDARMA

  Zoznámte sa s tromi prekrásnymi autorskými mandalami: Srdce plné lásky, Život v hojnosti a Láskyplný vzťah.

 • eBook SebaVEDOMÁ žena ZDARMA

  Spoznajte 10 praktických krokov k tomu, ako sa stať sebaVEDOMOU a šťastnou ženou.

 • Najnovšie články
 • Kategórie