lektorka

ALEXANDRA MILANOVÁ

sa na Vás tešíííí !!!

COUNTRY LINE DANCE pre verejnosť s Alex

Termíny stretnutí

Tancujeme pravidelne každý štvrtok o 19:00 vo FUN FABRIC.

REZERVUJEM SI MIESTO →

Cena

3,50 pri zakúpení permanentky na dva mesiace. Permanentka na 8 vstupov stojí 28€. Ušetríš tak 12€!!! (5€/jednorázový vstup)

CHCEM PERMANENTKU →

Takto sme tancovali po 8 týždňovom kurzíku 🙂

Tešíme sa, že sa k nám pridáš !!!

Takto nám to išlo po prvom stretnutí. Stále priberáme nových "tancuchtivcov". Alex je skvelá lektorka a všetkých nových účastníkov hravo zaučí!!! Na úvod vždy opakujeme, čo sme sa naučili.

Neváhajte a príďte medzi nás 🙂

LINE DANCE

sú moderné americké tance, pri ktorých nepotrebujete tanečného partnera. Tancuje sa na modernú rytmickú country hudbu. Tanec sa skladá z tanečných krokov jednotlivých zostáv a tancuje sa v radách (vo formáciách) zložených zo samostatných (singl) tanečníkov. Tí potom ďalej vytvárajú tanečné formácie.

Tanec nie je náročný na fyzickú kondíciu, ktorú si ale postupne vypestujete. Jedná se o sólový tanec, preto k nemu nepotrebujete partnera alebo partnerku. Line Dance sa tancuje v radách/líniách. Line Dance môže tancovať úplne každý - deti, dospelí aj seniori.

NÁPLŇ TANEČNÝCH WORKSHOPOV

Na lekciách sa budeme učiť jednotlivé Line Dance choreografie. Začneme od najjednoduchších, až po zložitejšie. Každá choreografia je zložena z nenáročných krokových variácií. Pri tanci budeme chvíľami chodiť, chvíľkami si zadupkáme, poskočíme, čakajú nás otočky a polotočky a pod. Pri pravidelnom tancovaní získate skvelú kondičku. Ani nebudete vedieť ako v zápale tanca zapojíte každú časť svojho tela.

ČO BUDETE POTREBOVAŤ

Aby sme sa od prvej chvíle cítili ako v americkom country klube a aby sme si čím skôr vytvorili tú správnu country atmosféru, "povinnou" výbavou každého tanečníka je neodmysliteľný doplnok - kovbojský klobúk a šatka okolo krku. Tieto doplnky vieme aj zapožičať.

Odporúčame pohodlné oblečenie, džíny, tričko, alebo károvanú košeľu. Zvoľte si pohodlnú, najlepšie tanečnú obuv, môžete však tancovať aj v teniskách, alebo topánkami na nízkom širšom opätku. Dôležité je, aby mali svetlé podrážky (kvôli NEzašpineniu podlahy).

ODPORÚČAME

Prísť s dobrou náladou a chuťou rozpohybovať sa cez tanec. Country line dance je ideálny TYP na to, ako zhodiť pár kíl navyše. Pri chytľavých melódiách s dynamickou rytmikou si v zápale tance ani neuvedomíte, že vykonávate aerobný typ pohybu. Pravidelným tancovaním zároveň posilníte jednotlivé časti tela a po krátkom čase si vyformujete postavičku, ani neviete ako. A pri tom všetkom sa zároveň fantasticky zabavíme!!!

Na zábavách či diskotékach, keď spustíte kroky naučených choreografií, stanete sa hviezdou večierka, ktorú budú nasledovať aj ostatní 🙂

 

POSLEDNÉ ČLÁNKY BLOGU

V týchto článkoch je kus môjho srdca. Verím, že sú pre mnohých inšpiráciou.

ĎAKUJEM za reakcie, zdieľanie, komentáre.

Janka Šipeková

TAJOMSTVÁ SLNEČNÝCH HODÍN

Slnečné hodiny na veži to nevyzvonia. Prešla tu niekde popri mne chvíľa tajno-zvodná ... Mesačný svit, je…

Celý článok

Vitaj havo! Vitaj rok ZEMSKÉHO PSA

Kto miluje psíkov, určite sa teší. Prichádzajú energie tohto stvorenia: prítulné, verné, spoľahlivé, oddané, pravdivé, lojálne, kamarátske,…

Celý článok

Mne netreba viac kúziel ...

Priniesol si mi jahody a kvet. Ani nevieš ako, ale vrátil si má späť. Do doby, keď…

Celý článok

KONTAKT

Chcete zorganizovať nejaký event a neviete ako na to?

Máte nové podnety, nápady, návrhy a neviete, ako ich zrealizovať?

Potrebujete zdieľať informácie, hľadáte možnosť spolupráce?