lektorka

ALEXANDRA MILANOVÁ

sa na Vás tešíííí !!!

chcem tancovať country dance s ALEX

COUNTRY LINE DANCE s Alex

Termíny stretnutí

Tancujeme pravidelne každý štvrtok o 17:30 vo FUN FABRIC.

Cena

3,50 pri zakúpení permanentky. (5€/jednorázový vstup)

prihláška na country dance s ALEX

Takto sme tancovali po 8 týždňovom kurzíku 🙂

Tešíme sa, že sa k nám pridáš !!!

Takto nám to išlo po prvom stretnutí. Stále priberáme nových "tancuchtivcov". Alex je skvelá lektorka a všetkých nových účastníkov hravo zaučí!!! Na úvod vždy opakujeme, čo sme sa naučili.

Neváhajte a príďte medzi nás 🙂

prihláška na country dance s ALEX
LINE DANCE

sú moderné americké tance, pri ktorých nepotrebujete tanečného partnera. Tancuje sa na modernú rytmickú country hudbu. Tanec sa skladá z tanečných krokov jednotlivých zostáv a tancuje sa v radách (vo formáciách) zložených zo samostatných (singl) tanečníkov. Tí potom ďalej vytvárajú tanečné formácie.

Tanec nie je náročný na fyzickú kondíciu, ktorú si ale postupne vypestujete. Jedná se o sólový tanec, preto k nemu nepotrebujete partnera alebo partnerku. Line Dance sa tancuje v radách/líniách. Line Dance môže tancovať úplne každý - deti, dospelí aj seniori.

NÁPLŇ TANEČNÝCH WORKSHOPOV

Na lekciách sa budeme učiť jednotlivé Line Dance choreografie. Začneme od najjednoduchších, až po zložitejšie. Každá choreografia je zložena z nenáročných krokových variácií. Pri tanci budeme chvíľami chodiť, chvíľkami si zadupkáme, poskočíme, čakajú nás otočky a polotočky a pod. Pri pravidelnom tancovaní získate skvelú kondičku. Ani nebudete vedieť ako v zápale tanca zapojíte každú časť svojho tela.

ČO BUDETE POTREBOVAŤ

Aby sme sa od prvej chvíle cítili ako v americkom country klube a aby sme si čím skôr vytvorili tú správnu country atmosféru, "povinnou" výbavou každého tanečníka je neodmysliteľný doplnok - kovbojský klobúk a šatka okolo krku. Tieto doplnky vieme aj zapožičať.

Odporúčame pohodlné oblečenie, džíny, tričko, alebo károvanú košeľu. Zvoľte si pohodlnú, najlepšie tanečnú obuv, môžete však tancovať aj v teniskách, alebo topánkami na nízkom širšom opätku. Dôležité je, aby mali svetlé podrážky (kvôli NEzašpineniu podlahy).

ODPORÚČAME

Prísť s dobrou náladou a chuťou rozpohybovať sa cez tanec. Country line dance je ideálny TYP na to, ako zhodiť pár kíl navyše. Pri chytľavých melódiách s dynamickou rytmikou si v zápale tance ani neuvedomíte, že vykonávate aerobný typ pohybu. Pravidelným tancovaním zároveň posilníte jednotlivé časti tela a po krátkom čase si vyformujete postavičku, ani neviete ako. A pri tom všetkom sa zároveň fantasticky zabavíme!!!

Na zábavách či diskotékach, keď spustíte kroky naučených choreografií, stanete sa hviezdou večierka, ktorú budú nasledovať aj ostatní 🙂

 

POSLEDNÉ ČLÁNKY BLOGU

V týchto článkoch je kus môjho srdca. Verím, že sú pre mnohých inšpiráciou.

ĎAKUJEM za reakcie, zdieľanie, komentáre.

Janka Šipeková

nie len prvomájová BOZKávačka

Dievčatá, nebojte sa - neuschneme, ak sa to nepodarí na 1. mája! Mojich 5 rád, ako na to:…

Celý článok

TAJOMSTVÁ SLNEČNÝCH HODÍN

Slnečné hodiny na veži to nevyzvonia. Prešla tu niekde popri mne chvíľa tajno-zvodná ... Mesačný svit, je…

Celý článok

Vitaj havo! Vitaj rok ZEMSKÉHO PSA

Kto miluje psíkov, určite sa teší. Prichádzajú energie tohto stvorenia: prítulné, verné, spoľahlivé, oddané, pravdivé, lojálne, kamarátske,…

Celý článok

KONTAKT

Chcete zorganizovať nejaký event a neviete ako na to?

Máte nové podnety, nápady, návrhy a neviete, ako ich zrealizovať?

Potrebujete zdieľať informácie, hľadáte možnosť spolupráce?