z minulých cestopisov:

c   e   s   t   o   p   i   s   y

Vypočuli sme si Viktorove príbehy z cestovania od Arktídy po Antarktídu a bol to skutočný zážitok. Zaujímavé stretnutie s týmto charizmatickým človekom a prenesenie sa v čase a priestore na miesta, ktoré sám návštívil. Podelil sa s nami o svoje zážitky z jeho nevšedných ciest po svete ... 

Pán Viktor Beránek je dlhoročný chatár najvyššie položenej tatranskej Chaty pod Rysmi. Zároveň je to aktuálne najstarší aktívny vysokohorský nosič, človek s veľkým srdcom a skvelý rozprávač. Okrem toho je to veľký cestovateľ - a to nie len po známych destináciách. Navštívil Čile, Reunion, Bajkal, Nepál ,...  

BAJKAL

BAJKAL - jedno z najposvätnejších miest na svete.

BAJKAL - energia silného spojenia sa so Zemou.

BAJKAL - stíšenie sa, neuveriteľný pokoj duše.

BAJKAL - miesto so silným zemským vyžarovaním.

"Išla som oslavovať kamarátkinu obhajobu diplomovej práce a zrazu sme sa zbalili na cesty a šli si splniť sen. Takže pešo, stopom, lietadlom i loďou okolo Bajkala.

Boli sme priamo v srdci Bajkala - na Oľchone (ostrov v jazere), navštívili sme posvätné miesta šamanov, zažili sme krásne stretnutia s krásnymi dušami a hlavne s nerpami bajkalskými - čo je tuleň, ktorý sa vyskytuje len v troch jazerách na svete. Jedným z nich je Bajkal.

Spali sme v stane u horskej služby, kde nás zložil týpek, čo dbal o našu bezpečnosť - viezol nás 500 km, dal nám stan, karimatky a vraví, že ak sme smädné, aby sme si zašli ďalej do jazera a tam si nabrali vodu ... V stane bola zima, tak sme pili s horskáčmi na stanici." ... spomína Michaela na svoje zážitky na Bajkale.
 
Mongolsko

MONGOLSKO

MONGOLSKO - môj sen sa stal skutočnosťou.

"... áno, cesta bola zdĺhavá a stalo sa pár nečakaných neplánovaných zvratov ... kým moja noha vkročila na posvätnú zem ... Cez Rusko to bolo hlavne o nekonečnej ceste Transsibírskou magistrálou, ... a potom nepríjemný zdravotný problém a "zážitkový" pobyt v nemocnici v hlavnom meste Irkutsk - ako "očista" tela aj duše pred tým, kým moja noha vkročila do posvätnej zeme. Sedem dní v gáziku po celej oblasti Gobi - na koňoch i na ťavách, až k pieskovým dunám, 36 hodín v autobuse s domorodými obyvateľmi ... ale všetko toto stálo za to! Nezabudnuteľný zážitok z festivalu Golden Eagle Hunters (chránený UNESCOM). "Miestne divadelné predstavenie" o súhre Mongola, koňa a orla. Exhibičná súťaž v lovení zveri orlom, či tradičný boj o kozu medzi dvoma mužmi na koni ... , pobyt na samote s domácimi, práca na statku a návrat cez krásny Altaj."

Takto stručne opísala najintenzívnejšie zážitky mladá cestovateľka Michaela Kučerová.

Na živom stretnutí s ňou ste si mohli vyskúšať ako hrejú pravé ťavie rukavičky, aj svetrík z ťavy. Dokonca bola aj malá ochutnávka pravého kobylieho syra dovezeného priamo z Mongolska.

 

PERU

Cestopisný večer o niekoľkomesačný pobyt v džungli.

Pútavé rozprávanie o čerstvých zážitkoch z dobrovoľníckej práce v mestečku uprostred džungle. O peruánskych deťoch, zvieratách, národných parkoch, aj o záhadnej ayuahuasce.

O svojich zážitkoch rozprávala Michaela Kučerová

 

POSLEDNÉ ČLÁNKY BLOGU

V týchto článkoch je kus môjho srdca. Verím, že sú pre mnohých inšpiráciou.

ĎAKUJEM za reakcie, zdieľanie, komentáre.

Janka Šipeková

POVEDZ TO MANDALE: téma 21 vďačností

... 21 krát ďakujem … Zúčastnila som sa krásneho 21-dňového programu, ktorý otvára brány hojnosti. Ponuka ku…

Celý článok

POVEDZ TO MANDALE: téma SME FAREBNÍ

Sme farební - takí krásni sme! Dnes, mi pri mandalkovaní ruka siahala po farebných pastelkách tak, ako…

Celý článok

POVEDZ TO MANDALE: téma INŠPIRÁCIA

Táto mandala vznikla ako rýchly náčrt môjho života po precítení náhodných inšpirácií, vyjadrených tromi slovami: DÔVERA, SMÚTOK…

Celý článok

KONTAKT

Chcete zorganizovať nejaký event a neviete ako na to?

Máte nové podnety, nápady, návrhy a neviete, ako ich zrealizovať?

Potrebujete zdieľať informácie, hľadáte možnosť spolupráce?