z minulých cestopisov:

c   e   s   t   o   p   i   s   y

V piatok 15. novembra o 18:00 

vstupné: 4€ v predpredaji (pri rezervácii vopred), 6 € na mieste

KAMČATKA

Raj na konci sveta - krajina ohňa a ľadu. 

"Tam, kde Rusko končí, pre Kamčatčanov začína. Tam, kde sa snúbi oheň s ľadom, kde je medveďov viac ako obyvateľov poloostrova - tam je Raj a konci sveta ...

 

Dychberúce rozprávanie mladej cestovateľky Michaely Kučerovej o krajine krajine na Ďalekom východe drsnej ruskej sibírskej tajgy a vulkánov, o krajine vzdialenej, živej, tajomnej, nádhernej, ... O Kamčatke.

rezervujem si miesto na cestopise KAMČATKA

Vypočuli sme si Viktorove príbehy z cestovania od Arktídy po Antarktídu a bol to skutočný zážitok. Zaujímavé stretnutie s týmto charizmatickým človekom a prenesenie sa v čase a priestore na miesta, ktoré sám návštívil. Podelil sa s nami o svoje zážitky z jeho nevšedných ciest po svete ... 

Pán Viktor Beránek je dlhoročný chatár najvyššie položenej tatranskej Chaty pod Rysmi. Zároveň je to aktuálne najstarší aktívny vysokohorský nosič, človek s veľkým srdcom a skvelý rozprávač. Okrem toho je to veľký cestovateľ - a to nie len po známych destináciách. Navštívil Čile, Reunion, Bajkal, Nepál ,...  

BAJKAL

BAJKAL - jedno z najposvätnejších miest na svete.

BAJKAL - energia silného spojenia sa so Zemou.

BAJKAL - stíšenie sa, neuveriteľný pokoj duše.

BAJKAL - miesto so silným zemským vyžarovaním.

"Išla som oslavovať kamarátkinu obhajobu diplomovej práce a zrazu sme sa zbalili na cesty a šli si splniť sen. Takže pešo, stopom, lietadlom i loďou okolo Bajkala.

Boli sme priamo v srdci Bajkala - na Oľchone (ostrov v jazere), navštívili sme posvätné miesta šamanov, zažili sme krásne stretnutia s krásnymi dušami a hlavne s nerpami bajkalskými - čo je tuleň, ktorý sa vyskytuje len v troch jazerách na svete. Jedným z nich je Bajkal.

Spali sme v stane u horskej služby, kde nás zložil týpek, čo dbal o našu bezpečnosť - viezol nás 500 km, dal nám stan, karimatky a vraví, že ak sme smädné, aby sme si zašli ďalej do jazera a tam si nabrali vodu ... V stane bola zima, tak sme pili s horskáčmi na stanici." ... spomína Michaela na svoje zážitky na Bajkale.
 

MONGOLSKO

MONGOLSKO - môj sen sa stal skutočnosťou.

"... áno, cesta bola zdĺhavá a stalo sa pár nečakaných neplánovaných zvratov ... kým moja noha vkročila na posvätnú zem ... Cez Rusko to bolo hlavne o nekonečnej ceste Transsibírskou magistrálou, ... a potom nepríjemný zdravotný problém a "zážitkový" pobyt v nemocnici v hlavnom meste Irkutsk - ako "očista" tela aj duše pred tým, kým moja noha vkročila do posvätnej zeme. Sedem dní v gáziku po celej oblasti Gobi - na koňoch i na ťavách, až k pieskovým dunám, 36 hodín v autobuse s domorodými obyvateľmi ... ale všetko toto stálo za to! Nezabudnuteľný zážitok z festivalu Golden Eagle Hunters (chránený UNESCOM). "Miestne divadelné predstavenie" o súhre Mongola, koňa a orla. Exhibičná súťaž v lovení zveri orlom, či tradičný boj o kozu medzi dvoma mužmi na koni ... , pobyt na samote s domácimi, práca na statku a návrat cez krásny Altaj."

Takto stručne opísala najintenzívnejšie zážitky mladá cestovateľka Michaela Kučerová.

Na živom stretnutí s ňou ste si mohli vyskúšať ako hrejú pravé ťavie rukavičky, aj svetrík z ťavy. Dokonca bola aj malá ochutnávka pravého kobylieho syra dovezeného priamo z Mongolska.

 

PERU

Cestopisný večer o niekoľkomesačný pobyt v džungli.

Pútavé rozprávanie o čerstvých zážitkoch z dobrovoľníckej práce v mestečku uprostred džungle. O peruánskych deťoch, zvieratách, národných parkoch, aj o záhadnej ayuahuasce.

O svojich zážitkoch rozprávala Michaela Kučerová

 

ČO  VŠETKO PONÚKAME  VO FUN FABRIC?

Ranná HODINKA

FUN FABRIC
Ranná "štartovačka" pre skvelý deň. Každý UT a ŠT JOGA, každý PO, ST BOSU a PI PILATES. Vždy od 7:45

LUAfantasy

FUN FABRIC
Navštívte našu požičovňu karnevalových kostýmov a masiek a buďte najoriginálnejší pri akejkoľvek párty. Mimo sezóny - telefonujte vopred!
Nový koncept alternatívneho vzdelávania detí v oblasti rozvoja intuície a pravej mozgovej hemisféry: utorky popoludní.
Dynamický tréning pre zdravie, silu a krásnu figúru - každý utorok o 18:30 - precvičuje Lenka GURÁŇOVÁ.
Cvičíme pravidelne každú stredu od 18:30 s Jankou.
Tanečno - kondičné latino pre ženy. Každý pondelok a stredu od 17:00 s Tatianou.

MANDALKOVANIE

11.1.FUN FABRIC
Kurzy tvorenia mandál - tentokrát MANDALY VISION BOARD. Začiatok 15:00

VOŇAVÁ ŠKOLIČKA

16.1.FUN FABRIC
Workshopy o zastúpení byliniek v kozmetike, v domácej lekárničke, aj kuchyni. Začiatok o 18:00 hod.

PAVERPOL

19.1.FUN FABRIC
Kurz umeleckej tvorby aj pre začiatočníkov, začiatok o 15:00 hod.

FRAKTÁLNA KRESBA

23.1.FUN FABRIC
Workshop umeleckých fraktálov - základný kurz. Začiatok o 17:00

WIM HOF METÓDA

25.1.FUN FABRIC
Naštartuj si zdravie s WHM. Seminár s certifikovanou lektorkou Miškou.

Detská párty

29.12.FUN FABRIC
Pripravíme pre Vaše deti tú najkrajšiu narodeninovú párty, alebo inú oslavu. Priamo u nás, s programom a všetkým, čo k takejto akcii patrí. Termín podľa dohody.

HĽADÁME animátorov

2.1.FUN FABRIC
Team LUAagency hľadá animátorov. Si mladý, ambiciózny, kreatívny, spoľahlivý, ale hlavne kamarátsky? Príď medzi nás!