z minulých cestopisov:

c   e   s   t   o   p   i   s   y

najbližšie sa môžeme tešiť na:

Vypočuli sme si Viktorove príbehy z cestovania od Arktídy po Antarktídu a bol to skutočný zážitok. Zaujímavé stretnutie s týmto charizmatickým človekom a prenesenie sa v čase a priestore na miesta, ktoré sám návštívil. Podelil sa s nami o svoje zážitky z jeho nevšedných ciest po svete ... 

Pán Viktor Beránek je dlhoročný chatár najvyššie položenej tatranskej Chaty pod Rysmi. Zároveň je to aktuálne najstarší aktívny vysokohorský nosič, človek s veľkým srdcom a skvelý rozprávač. Okrem toho je to veľký cestovateľ - a to nie len po známych destináciách. Navštívil Čile, Reunion, Bajkal, Nepál ,...  

BAJKAL

BAJKAL - jedno z najposvätnejších miest na svete.

BAJKAL - energia silného spojenia sa so Zemou.

BAJKAL - stíšenie sa, neuveriteľný pokoj duše.

BAJKAL - miesto so silným zemským vyžarovaním.

"Išla som oslavovať kamarátkinu obhajobu diplomovej práce a zrazu sme sa zbalili na cesty a šli si splniť sen. Takže pešo, stopom, lietadlom i loďou okolo Bajkala.

Boli sme priamo v srdci Bajkala - na Oľchone (ostrov v jazere), navštívili sme posvätné miesta šamanov, zažili sme krásne stretnutia s krásnymi dušami a hlavne s nerpami bajkalskými - čo je tuleň, ktorý sa vyskytuje len v troch jazerách na svete. Jedným z nich je Bajkal.

Spali sme v stane u horskej služby, kde nás zložil týpek, čo dbal o našu bezpečnosť - viezol nás 500 km, dal nám stan, karimatky a vraví, že ak sme smädné, aby sme si zašli ďalej do jazera a tam si nabrali vodu ... V stane bola zima, tak sme pili s horskáčmi na stanici." ... spomína Michaela na svoje zážitky na Bajkale.
 
Mongolsko

MONGOLSKO

MONGOLSKO - môj sen sa stal skutočnosťou.

"... áno, cesta bola zdĺhavá a stalo sa pár nečakaných neplánovaných zvratov ... kým moja noha vkročila na posvätnú zem ... Cez Rusko to bolo hlavne o nekonečnej ceste Transsibírskou magistrálou, ... a potom nepríjemný zdravotný problém a "zážitkový" pobyt v nemocnici v hlavnom meste Irkutsk - ako "očista" tela aj duše pred tým, kým moja noha vkročila do posvätnej zeme. Sedem dní v gáziku po celej oblasti Gobi - na koňoch i na ťavách, až k pieskovým dunám, 36 hodín v autobuse s domorodými obyvateľmi ... ale všetko toto stálo za to! Nezabudnuteľný zážitok z festivalu Golden Eagle Hunters (chránený UNESCOM). "Miestne divadelné predstavenie" o súhre Mongola, koňa a orla. Exhibičná súťaž v lovení zveri orlom, či tradičný boj o kozu medzi dvoma mužmi na koni ... , pobyt na samote s domácimi, práca na statku a návrat cez krásny Altaj."

Takto stručne opísala najintenzívnejšie zážitky mladá cestovateľka Michaela Kučerová.

Na živom stretnutí s ňou ste si mohli vyskúšať ako hrejú pravé ťavie rukavičky, aj svetrík z ťavy. Dokonca bola aj malá ochutnávka pravého kobylieho syra dovezeného priamo z Mongolska.

 

PERU

Cestopisný večer o niekoľkomesačný pobyt v džungli.

Pútavé rozprávanie o čerstvých zážitkoch z dobrovoľníckej práce v mestečku uprostred džungle. O peruánskych deťoch, zvieratách, národných parkoch, aj o záhadnej ayuahuasce.

O svojich zážitkoch rozprávala Michaela Kučerová

 

POSLEDNÉ ČLÁNKY BLOGU

V týchto článkoch je kus môjho srdca. Verím, že sú pre mnohých inšpiráciou.

ĎAKUJEM za reakcie, zdieľanie, komentáre.

Janka Šipeková

TAJOMSTVÁ SLNEČNÝCH HODÍN

Slnečné hodiny na veži to nevyzvonia. Prešla tu niekde popri mne chvíľa tajno-zvodná ... Mesačný svit, je…

Celý článok

Vitaj havo! Vitaj rok ZEMSKÉHO PSA

Kto miluje psíkov, určite sa teší. Prichádzajú energie tohto stvorenia: prítulné, verné, spoľahlivé, oddané, pravdivé, lojálne, kamarátske,…

Celý článok

Mne netreba viac kúziel ...

Priniesol si mi jahody a kvet. Ani nevieš ako, ale vrátil si má späť. Do doby, keď…

Celý článok

KONTAKT

Chcete zorganizovať nejaký event a neviete ako na to?

Máte nové podnety, nápady, návrhy a neviete, ako ich zrealizovať?

Potrebujete zdieľať informácie, hľadáte možnosť spolupráce?