FRAKTÁLNA KRESBA

 • ČO JE TO FRAKTÁL?
  Fraktál je symbol nepravidelného tvaru, v ktorom je zároveň poriadok. Je to forma, ktorá v každej svojej časti, odráža celok. Naše telo je jeden veľký fraktál, v ktorom sa odráža univerzum ... Pri kreslení fraktálnej kresby vykresľujeme časť seba samých.
 • ČO JE TO FRAKTÁLNA KRESBA?
  Fraktálna kresba je terapia umením. Kreslenie fraktálov je liečivé, pôsobí na sebavedomie človeka, pôsobí pozitívne pri socializácii a komunikácii, prináša rovnováhu do života. Odhaľuje informácie skryté v hlbinách nášho podvedomia, učí nás objavovať svoje životné ciele a dostáva nás na novú úroveň svojho vývoja.
 • ČO MI KRESLENIE PRINESIE?
  Fraktálna kresba je energetická kresba. Jej vibrácie prenikajú no nášho tela, do našich myšlienok a pocitov. Kreslením fraktálov sa otvárame vyššiemu vedomiu a uvoľňujeme kreatívnu energiu. Počas kreslenia sa dostávame do meditačného stavu, ktorý je zdrojom radosti, spokojnosti v súlade s duchovnými hodnotami. Kreslením fraktálov sa meníme. 

WORKSHOPY FRAKTÁLNEJ KRESBY

 • pre koho sú workshopy vhodné?
  Pre každého, kto rád kreslí, ale aj pre úplných začiatočníkov a pre ľudí, ktorí dávno nedržali pastelky v rukách a nemajú žiadne skúsenosti s umeleckým kreslením. Na workshop môže prísť každý, kto udrží pastelku v ruke, vítané sú aj deti.
 • kedy sa stretávame?
  Stretnutia budú jedenkrát v mesiaci - vždy v štvrtok o 17:00. Na kreslenie fraktálu si vyhraďte aspoň 3 hodiny času. V prípade, že ho nestihnete dokresliť na mieste, nie je problém kresbu dokončiť doma.
 • čo si treba priniesť?
  Vo FUN FABRIC budete mať k dispozícii všetko, čo budete potrebovať na tvorbu. Odporúčame však priniesť si vlastné pastelky, aby ste pracovali s rovnakými farbami, ak budete pokračovať doma. Odporúčame zabezpečiť si min. 24 odtieňovú sadu.
 • koľko ma to bude stáť?
  Cena workshopu je 25 €, deti 10€. Detičky môžu prísť len v prítomnosti rodiča - účastníka workshopu. Špeciálne detské workshopy zatiaľ neorganizujeme. V cene je zahrnutý všetok potrebný materiál, malé občerstvenie a lektorné. Pri pravidelnej účasti - zľava.
 • čo na workshope získam?
  Základnú inštruktáž, citlivé vedenie celým procesom, usmernenie pri práci s farbičkami a použití farebných kombinácii podľa významu farieb a vlastnú umeleckú fraktálnu kresbu - Váš osobný žiarič.

VIDEO POZVÁNKY:

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

Prehraním videa súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov YouTube.

Zistiť viacPovoliť video

Obrázky maľované so zatvorenými očami 👀 ... čože ????

No fakt !!! 

... a takto nám to spolu išlo ...

Svoj fraktál si nakreslila aj malá Lujza ☀️

!!! BONUS !!!

vernostná zľava pre pravidelných účastníkov

Ak sa zúčastníte niektorého z workshopov vo FUN FABRIC, ten nasledujúci máte o 5€ lacnejší 😉

Ak budete pravidelne navštevovať všetky workshopy, ušetríte až 25€

a jeden workshop máte úpne ZDARMA !!!

DIAGNOSTIKA FRAKTÁLNOU KRESBOU

Reakcie na diagnostiku fraktálnych obrázkov:

Popravde, vôbec som nečakala, že je možné vyčítať z mojich kresieb, takú spätnú väzbu, ako mi Janka napísala. Diagnostika mojich kresieb mi potvrdila, že moje nadšenie pre fraktálne kresby má svoj hlboký dôvod a vo všeobecnosti v nej vidím obrovský potenciál aj pre seba.
Iveta Liptáková absolventka náročného terapeutického cyklu
Tak to oči vyvaľujem čo všetko je možné z obrázkov prečítať. Je to jediná aktivita, ktorú som dokázala robiť systematicky podľa pravidiel. Vlastne žiadny kurz osobného rozvoja ma tak nepohltil ako fraktálna kresba. Toto si z celého procesu hlavne odnášam - čo všetko je možné, keď na niečom pracuješ dielik po dieliku. Ďakujem za Tvoje sprievodcovstvo Jani. ❤
Lenka Halásováabsolventka náročného terapeutického cyklu

Potvrdenie toho, že pozitívne vyžarovanie fraktálnej kresby je skutočné 👇🏻

Účastníčka mojich workshopov FK Lenka Halásová chystá výstavku svojich prác (kresby z jej korekčného náročného cyklu) ... Navyše podľa jej slov overila fungovanie pozitívneho vyžarovania kresieb:

"Včera sme mali ťažký deň v práci a dnes ako som chystala obrázky, tak sa to úplne premenilo a vôbec tam nemám tú negatívnu energiu čo v tom bola včera. Jupí. Ja sa tak teším, že som si overila ako to funguje v priamom prenose. Moje telo sa raduje."

Som hrdá na Lenku, že zvládla náročný cyklus, som šťastná a teším sa, že môžem ľuďom sprostredkovávať takéto šťastie aj cez tieto obrázky ...

Slová Ivetky Liptákovej, ktorá úspešne zvládla celý náročný terapeutický cyklus: 

"Keď som prvýkrát uvidela na Jankinej stránke fraktálne kresby a dozvedela som sa, že práve začína viesť kurz, ani chvíľu som neváhala a pustila som sa s nadšením pod jej vedením do kreslenia. A bola to neskutočná jazda, to vám poviem! Toľko nadšenia, energie, sebaspoznávania a radosti pri kreslení som nikdy nezažila! Janka ma na celej ceste viedla veľmi fundovane a láskavo, čo ma utvrdilo v tom, že ma moja intuícia naviedla správnym smerom. Spätná väzba, ktorú som po ukončení celého cyklu od nej dostala, bola pre mňa doslova šokujúca! Netušila som, ako veľa sa môžem o sebe dozvedieť a ako sa začne zrazu veľa vecí v mojom živote meniť len tým, že budem kresliť "

c e r t i f i k á t y

Janka Sapietová Šipeková - absolventka: ÚVOD do metódy fraktálnej kresby, Workshop AUTOPORTRÉT DUŠE, UMELECKÁ fraktálna kresba, ANALÝZA fraktálnej kresby
s Anou Bažovou Grnja - lektorkou fraktálnej kresby na Slovensku

Art-mandala j-s-š je aktívna aj na sociálnych sieťach. ĎAKUJEM za Váš 👍 na facebooku, či instagrame, kde pôsobím pod názvom MANDALKOVANIE J-S-Š. Nájdete tu aktuálne informácie, prebiehajúce súťaže, denné "storky" a veľa zaujímaviniek zo sveta mandál.

Povedzte svoj názor

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov